Össz-Játék alkotóműhelyünk vezetője Hollóvári Andrea, a Belvárosi Tagóvodánk óvodapedagógusa, szakvizsgázott drámapedagógus.
Óvodapedagógusi hivatását a hagyományőrző szemlélet jellemzi, elkötelezetten tanít népi játékokat, mondókákat, népmeséket, mondákat és legendákat a gyerekeknek. A különleges bánásmódot igénylő gyermekek nevelése iránti érzékenységét meghatározták gyógypedagógiai tanulmányai, valamint néhány fejlesztő terápia elvégzése.
Drámapedagógia filozófiája: meg kell mutatni, mit is jelent embernek lenni.
A pedagógia elsődleges feladata sem lehet más, minthogy felfedezteti a gyermekkel, hogy ő kicsoda, mire képes és hogyan tudja képességeit kamatoztatni.
Az alkotóműhely segítője Reichert Anita, a Városközponti Óvoda gyógypedagógusa, projekt koordinátor.
30 éves óvodapedagógusi pályafutását követően 2017-óta foglalkozik különleges bánásmódot igénylő gyermekekkel. Munkája során elsődleges a különleges bánásmódot igénylő gyermekek erősségeinek megismerése, és az azokon keresztül történő képességfejlesztés. Fontosnak tartja az SNI/BTMN gyermekek szabálytalan tehetségének felismerését, annak tágabb környezettel való megismertetését, a társadalmi elfogadás és beilleszkedés minél sikeresebb megvalósítása érdekében.
Alkotóműhelyünkben a mesedramatizálás folyamatával ismerkedhetnek a gyerekek. Az óvodáskor egyik jellemzője, hogy a gyermek azzá tud válni, amit csinál. Elsődleges feladatunk felfedeztetni a gyermekkel, hogy ő kicsoda, mire képes és hogyan tudja képességeit kamatoztatni.
A meséhez kapcsolódó díszletek, bábok, eszközök elkészítését követően mesevideó készül, mellyel célunk a szabálytalan tehetségek bemutatása.