Kiemelt Híreink

No result...

Tankötelezettség - Iskolaérettség

  play

Sikeres iskolakezdés: tájékoztató videók

zoldovoda


boldogovoda


 

kompetencia


igyteddra


Mozgáskotta logo


 

biztonsagos

 

 

 

 

Mi rejtőzik a BOLDOG ÓVODA cím mögött?

Az életben nap, mint nap problémák, kihívások elé kerülnek gyermekeink is, melyeket elkerülni nem tudunk, nem is szükséges. A gyermekeket meg kell tanítanunk az eléjük kerülő élethelyzetek minél könnyebb megoldására. Életszemlélet alakítása ez, mely iránymutatást adhat a pozitív, gördülékenyebb megoldási lehetőségek előhívására, megfogalmazására. A gyermekek magabiztossága, bizalma, lelki egészsége nagyobb esélyt teremthet a problémák stressz mentes, hatékonyabb kezelésére.

Célunk a program megvalósításával:

 • Hatékonyabb együttműködés a családokkal
 • Szorongásoldás, feszültségoldás a gyermekeknél
 • Megküzdési stratégiák, érzelmi intelligencia fejlesztése

Hisszük, hogy:

 • A pozitív megerősítés nagy hatással van a gyermekek önismeretének fejlődésére, társas kapcsolataira, azok elmélyítésére, valamint az egészséges lelki fejlődésük biztosítására.
 • A gyermekek iránymutatást kaphatnak annak megsegítésére, hogy a mindennapokban, élethelyzetekben könnyebben boldoguljanak.
 • A program jótékonyan hat a csoport-szellem, a „mi-tudat” alakulására, erősítésére.
 • Minden gyermeknek joga van boldognak lenni!

Megvalósítása a gyakorlatunkban:

A program eszköztára sokrétű, az egyéni és csoportos tanulást változatosan támogatja. A foglalkozások alapja a bátorító, megerősítő pedagógiai attitűd. Helyt kap bennük a feszültségoldás, relaxáció, meditáció, a saját tapasztalatok, élmények felidézése éppúgy, mint a közös gondolkodás. Szándékunk az, hogy a célt – a következő generáció boldogságra való képességének fejlesztését – játékosan, kreatív feladatokon, gyakorlatokon keresztül érjük el. Ebben szerepe van a zenének, rajznak, improvizációs játékoknak, fotózásnak.

A program előnyei:

 • Fejleszti a gyerekek problémamegoldó készségét.
 • Szélesíti látókörüket és gondolkodásmódjukat.
 • Ellensúlyozza a negatív érzelmeket.
 • Óvja a gyerekek mentális egészségét.
 • Csökkenti az agressziót a gyerekközösségben.

Belvárosi Tagóvoda

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Események a Belvárosi tagóvodában

Nincsenek események a napárban
H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31